7 видів квітів посію на розсаду в першій половині квітня
У другій половині квітня у нас зазвичай вже сходить сніг, можна дістатися до стаціонарного високого парника і моїх улюблених бочок, наповнених рослинними залишками. Вони теж служать парниками і прогріваються першими.
Сіяти і виставляти горщики з посівами в парники буду інші квіти – більш холодостійкі і раніше що зацвітають або осінні. Їх підбірка теж буде, в тому числі хризантелли.
А ці 7 видів посію у першій половині квітня будинку з тим, щоб пікіровка, якщо знадобиться, була вже можлива в парники.
1. Китайські гвоздики
Вже вирощувала з профсемян в аматорській упаковці (Престиж) Геддевигу Чорна з білою облямівкою. Була від неї в захваті. А дві інші пачки начебто такі ж гвоздики, але латинські назви на звороті пакетів різні. Буду вирощувати і порівнювати.
2. Запашний тютюн
Обожнюю його. Якщо раніше ці квіти були просто запашними, але зовні непоказними, то сучасні сорти – це запашна краса.
Вирощувала в минулому році Сонячного зайчика і Лілово-білий. Обалденние зросли. Правда, висотою не відповідали написаному на пакетах. Ліловий був не вище 50 см, хоча обіцяно 60-70 см, а Сонячний зайчик вимахав під 1. 5 метра, замість обіцяних 50 див.
Зате ліловий зацвів дуже швидко – ще маленькою висотою 15-20 см, далі росла і цвіла безперервно до морозів. А Сонячний зайчик утворив шикарні ароматні зарості під вікнами.
3. Жоржини однорічні, компактні
Мене трохи зачіпає, коли всі однорічні жоржини називають “Веселими хлопцями”. Так, у радянські часи продавали такі суміші, і одного разу я виростила. Вийшли високі кущі, з довгими і худими пагонами, на вершинах яких красувалися невеликі ромашки.
Те, що зараз зростає, не має нічого спільного з тими “Веселими хлопцями”. Купую низькорослі або середньорослі. Кущі у них пишні, густо облистнене. Ніякі пагони окремо не стирчать. Квіти не десь там, на тонких ніжках, над листям, а на їх тлі, великі – до 10 см, махрові і напівмахрові. Дуже красиві.
До речі, ще корінці високих і дорогих жоржин купила, зберігаю. Коли пророщувати будемо?
4. Кермек або статиця
Сухоцвіт. Прочитала, що приваблює метеликів, а я і мої кішки їх дуже любимо. Вирощувати буду вперше.
5. Бальзаміни
Вже намагалася їх один раз виростити, зійшли, розсада зростала, але перекинулася разом з етажеркою, на якій стояла. Більше не сіяла, а насіння залишилися. Вже старі. Не знаю, чи буде користь, але посію.
6. Волошка мускатний, запашний
Теж старі насіння, роки 2 тому посіяла під зиму, весною нічого не знайшла. Декілька насінин в пакеті застрягло, посію. Люблю все запашне.
7. Чорнобривці білі
Багато їх заперечують, обзивають, вважають, що виробники обманюють. Хоча і по пакету видно, що квіти не білі. Так, вони ніжно-жовті, особливо на початку розпуску. Але з віком кожна квітка збільшується, перші пелюстки відгинаються, йдуть на периферію бутона і біліють, а з центру відростають молоді жовті.
Мені це дуже подобається – мінливі в часі розміри і відтінки квіток. А ще подобається сама форма пелюсток у Ванілли. Вони ніби на коклюшки намотані і зібрані в модну зачіску.
Хоча іншим садоводам квіти такої форми здаються растрепишами. Загалом, білі чорнобривці на любителя, і я він самий.
Багато помалу
Попереду добірка квітів, які буду сіяти в другій половині квітня. Вже зійшли і ростуть: лобелія, гацания, петунії, азаріна, целозія периста, індійська хризантема, улюблений сорт флоксів Друммонда, інші флокси посію в парник.
Назв багато, але більшість квітів вирощую по 5-10 кущів, (розсада входить в один горщик), щоб поєднати їх на клумбі або спробувати вперше. Більше 10 вирощую тільки самі улюблені, з них роблю великі клумби біля будинку, під вікнами.